zpět na novinky

11. ročník soutěže Linde Ještěrka Cup 2018 vyhlásil své vítěze

11. ročník soutěže Linde Ještěrka Cup 2018 vyhlásil své vítěze

Již jedenáctý ročník populárního závodu řidičů vysokozdvižných vozíků Ještěrka Cup 2018, který se konal 8. září v Praze na Letenské pláni, ocenil nejúspěšnější soutěžící. Akci každoročně pořádá společnost Linde Material Handling Česká republika.

Letošního ročníku se opět zúčastnil velký počet závodníků. Zaregistrovalo se celkem 186 řidičů ještěrek, kteří soutěžili v náročných disciplínách, v nichž využili své dovednosti při zacházení s vysokozdvižným vozíkem a znalosti zásad bezpečné manipulace. Soutěž dokončilo 130 závodníků, kteří bojovali o vítězství s nejvyšším nasazením.

Nejúspěšnějším soutěžícím se stal Milan Vyšata ze společnosti KOPOS KOLÍN, který získal titul mistra pro rok 2018. Na druhé příčce se umístil Tomáš Patočka z C.S. CARGO a třetí místo obsadil Patrik Hejč ze společnosti Arens Oberflächenfullservice. Nechybělo ani vyhlášení nejúspěšnější ženy v závodech, kterou se stala Monika Houšková ze společnosti AIR POWER. Petru Pelcovi ze společnosti Fehrer Bohemia se podařil velký úspěch – překonal vlastní výsledek z loňského roku, a tak již podruhé posunul čas českého rekordu pro vhod basketbalového míče do koše. Letos dosáhl času 25,52 s.

Medailisté budou v září reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa ještěrkářů „Stapler Cup“ v německém Aschaffenburgu.

Obdivuhodné výkony řidičů ještěrek přišli na Letenskou pláň obdivovat nejen jejich rodinní příslušníci, ale také široká veřejnost.