zpět na novinky

Budvar připravuje adventní limitovanou edici

Budvar připravuje adventní limitovanou edici

Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický, provedl 4. září na varně národního pivovaru Budějovický Budvar obřad požehnání zvláštní várky světlého ležáku. Pivo bylo uvařeno především pro dobročinné účely. Celý výtěžek z prodeje věnuje pivovar Diecézní charitě České Budějovice.

„Požehnaný ležák“ se bude prodávat v průběhu českobudějovických Adventních trhů jako limitovaná edice několika tisíc ručně balených lahví, na vybraných místech se bude také čepovat.

Na ručním balení a prodeji ležáku se budou i letos podílet dobrovolníci z pivovaru, Diecézní charity České Budějovice a Biskupství českobudějovického. 124 litrových, ručně balených lahví pak opět poputuje do Vatikánu jako dar Svatému otci papeži Františkovi. „Ruční balení a prodej požehnaného piva už jsou téměř tradicí našeho pivovaru. Především díky dobrovolníkům z řad zaměstnanců pivovaru a biskupství jsme loni na dobročinné účely mohli věnovat 216 tisíc korun. Přál bych si, aby letošní částka byla ještě vyšší,“ říká Petr Dvořák, ředitel Budějovického Budvaru.

Požehnaný ležák byl uvařen podle stejné receptury, jako světlý ležák značky Budweiser Budvar. 

O „Požehnaném ležáku jsme již psali zde a zde.