zpět na novinky

Čeká nás doba robotů, automatizace a digitalizace

Čeká nás doba robotů, automatizace a digitalizace

Odpověď na otázku, jak se bude dále vyvíjet robotizace, přinesl KUKA TechDay, který se konal 11. dubna v Národním centru Průmysl 4.0 v Praze.

Jindřich Vaňous, country manager CZ&SK společnosti KUKA, charakterizoval trendy, které mění svět a jsou pro společnost obrovskou výzvou. Patří mezi ně mobilita, globalizace, digitalizace, individualizace, klimatická změna, urbanizace a stárnutí populace. „Robotika, automatizační technologie a digitalizace budou v příštím půlstoletí stejně důležité jako internet, chytré telefony a počítače,“ zdůraznil.

Kuka-18 vanous small

O vývoji průmyslových robotů KUKA hovořil Radek Velebil, sales manager CZ&SK. „Roboty jsou připraveny na jakékoli úlohy. Výrobní portfolio zahrnuje celou škálu robotů od senzitivních a mobilních, přes malé a střední, až po roboty o velmi vysoké nosnosti a speciální modely.“ Dále připomenul, že společnost nově nabízí tzv. Ready2_use balíčky, které usnadňují a zrychlují instalaci průmyslových robotů do výroby.

Kuka-31 small small

 

V praktických ukázkách byly na KUKA TechDay k vidění kolaborativní roboty LBR iiwa v netradičních aplikacích a mobilní robotická platforma KMR. Ve spolupráci s partnerem, firmou Siemens, bylo předvedeno řízení robotů KUKA pomocí SW mxAutomation. Nechyběl ani příklad z praxe: případová studie ze ŠKODA AUTO s použitím kolaborativních robotů LBR iiwa ve výrobě a praktická ukázka použití Augmented Reality při návrhu technických řešení projektů v rámci Průmyslu 4.0.

Účastníci akce měli také možnost prohlédnout si prostory Testbedu Národního centra Průmyslu 4.0 a vidět roboty výrobce v reálných aplikacích.