zpět na novinky

CHEP ČR a SR vydal meziročně o milion modrých palet více

CHEP ČR a SR vydal meziročně o milion modrých palet více

Česká a slovenská pobočka společnosti CHEP zaznamenala v právě ukončeném fiskálním roce zvýšený zájem o pronájem palet. Oproti minulému období navýšila počet vydaných modrých palet o milion kusů. K paletovému poolingu přechází stále více velkých firem, nicméně jeho výhody začíná oceňovat i řada menších českých a slovenských výrobců, kteří tak následují trend západu.

„Česká a Slovenská republika úspěšně následuje trend západních zemí, kde je již paletový pooling standartním řešením. Firmy si uvědomují výhody přenechání správy palet CHEPu, takže nemusí řešit jejich obstarání, přefakturaci zálohovaného obalu, nebo promítnutí ceny palety do ceny zboží,“ uvedl generální ředitel CHEP pro Českou republiku a Slovensko Jan Kočárek.

Systém paletového poolingu nabízený společností CHEP spočívá v možnosti pronájmu palet po dobu potřebnou k přepravě zboží do maloobchodních prodejen. CHEP poté palety sesbírá, v případě nutnosti opraví, a následně poskytne k dalšímu využití. Klientům tak odpadají veškeré náklady spojené s nákupem a opravou palet. V nabídce je jich široká škála, od klasických europalet, až po menší verze – takzvané půlpalety a čtvrtpalety.