zpět na novinky

DACHSER zorganizoval přepravu 60 miliónů respirátorů a dalších ochranných pomůcek

DACHSER zorganizoval přepravu 60 miliónů respirátorů a dalších ochranných pomůcek

Od začátku koronavirové krize na konci února zorganizoval mezinárodní logistický provider DACHSER již třicet charterových letů, kterými pro své zákazníky přepravil přes 60 milionů respirátorů a lékařského vybavení, jako jsou osobní ochranné pomůcky a ochranné rukavice. Na konci dubna DACHSER zorganizoval poprvé ve své historii osm charterových letů v jednom týdnu, tři z toho na trase Hong Kong – Los Angeles.

„Díky těmto letům můžeme našim zákazníkům nabídnout přístup ke kapacitám ve všech DACHSER pobočkách v USA a také v mnoha destinacích v Latinské Americe,“ říká Timo Stroh, head of global air freight skupiny DACHSER. Podobné, takzvané mini letecké chartery DACHSER připravuje i pro spojení Šanghaj–Dallas, Šanghaj – Los Angeles a Hong Kong – Dallas.

Zřízením zmíněných charterových letů podporuje DACHSER své zákazníky v dodávkách důležitého lékařského materiálu. Zároveň tím kompenzuje snížení kapacit pro letecké cargo, které se propadly v důsledku globální pandemie a téměř úplného zastavení osobní letecké přepravy.

„Charterové lety se staly významnou činností divize DACHSER Air & Sea Logistics v současných velmi obtížných tržních podmínkách,“ říká Timo Stroh, a dodává, „zároveň nám to ale přináší jistou motivaci a uspokojení z toho, že současně s upevňováním pozice značky DACHSER na trhu s leteckými přepravami děláme něco relevantního a smysluplného pro společnost.“