zpět na novinky

FANUC zahájil stavbu nové budovy v Horních Počernicích

FANUC zahájil stavbu nové budovy v Horních Počernicích

V pondělí 21. října byl v areálu Nord Parku v Praze-Horních Počernicích symbolicky položen základní kámen nové budovy společnosti FANUC Czech. Za necelé dva roky se sem firma přestěhuje ze svého stávajícího sídla v pražské Libni.

Slavnostního aktu poklepání na základní kámen se zúčastnili Shinichi Tanzawa, CEO FANUC Europe, Marco Delaini, viceprezident FANUC Europe a Eastern Europe manager, Petr Duchoslav, managing director FANUC Czech, Thomas Kienle, expert European Real Estate Projects a zástupce developera, Tomáš Höfner, prokurista společnosti D&D Reality Nord.

Nová budova pokryje veškeré potřeby společnosti v České republice. Budou zde umístěny kanceláře a skladové prostory, zákazníci ocení nadstandardní showroom či nové prostory školicí akademie. Chybět nebudou prostory pro zkušebny a dílny určené pro retrofity strojů.

Rozloha pozemku činí 10 500 m2, přičemž zastavěná plocha bude zaujímat 3300 m2. Nová budova, snadno dostupná z blízké dálnice, poskytne užitnou plochu 6500 m2. Hodnota investice činí cca 20 mil. eur.