zpět na novinky

Fatra investuje téměř miliardu a půl do nové válcovny

Fatra investuje téměř miliardu a půl do nové válcovny

Společnost Fatra, která patří mezi významné zpracovatele plastů, investuje 1,4 miliardy korun do nové válcovny. Tento krok přinese přes 100 nových pracovních míst a má významně navýšit tržby společnosti. Obrat by se měl přehoupnout přes 5 miliard korun. Nová válcovna bude v plném provozu od listopadu 2019 a je největší investicí v novodobé historii společnosti.

„Během let 2015 a 2016 jsme úspěšně prošli náročným procesem EIA, který posuzoval vliv nové investice na životní prostředí. V současné době již probíhá první fáze výstavby,“ informuje Pavel Čechmánek, generální ředitel společnosti Fatra. A jak dodává, tak je pro Fatru vztah k okolí jednou z priorit.

Fatra zároveň vstupuje do nové éry tzv. Průmyslu 4.0. Nová válcovna totiž počítá se zavedením nejmodernějších výrobních postupů, jako je automatizace, propojování IT systémů, řízení spotřeb energií nebo preventivní údržba.

„Hlavním produktem nové válcovny budou podlahoviny a hydroizolační fólie. Ty se mimochodem testují v extrémních podmínkách Antarktidy,” představuje strategii Dušan Uher, obchodní ředitel společnosti Fatra. A dodává, že jde o jeden z nejvýznamnějších modernizačních projektů Fatry. Veškeré technologie nové válcovny přiveze přes 150 kamionů. Komplex nejmodernějšího vybavení přitom zahrnuje válcovací a laminační linku, převíjecí a balicí linky, energetické a logistické zázemí a úsek pro recyklaci.

RENDER1 small