zpět na novinky

Gebrüder Weiss roste v B2C segmentu

Gebrüder Weiss roste v B2C segmentu

Přechod spotřebitelských nákupů do online prostředí zaznamenal v roce 2020 i díky opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru rekordní tempo. „V meziročním srovnání s rokem 2019 evidujeme více než 42% nárůst v počtu zásilek B2C,“ uvádí Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu společnost Gebrüder Weiss ČR a doplňuje pozitivní trend: „Jenom v České republice jsme v roce 2020 koncovým zákazníkům doručili téměř 200 000 zásilek.“

Loňský rekordní nárůst doručování koncovým zákazníkům urychlil rozvoj programu Gebrüder Weiss, který se na B2C segment specializuje již řadu let. „Investice a rozšiřování naší nabídky služeb v oblasti B2C přináší úspěch v celém středoevropském regionu, další vzestup zájmu o koncové doručení je velmi pravděpodobný. Naše služba Home Delivery nyní nově zahrnuje například instalaci a ladění TV, instalaci setů pračka/sušička nebo instalaci amerických lednic případně vynesení a umístění rozměrných kusů přímo na místo jejich použití,“ říká Jan Kodada.

Od února 2020 je nově součástí portfolia služeb také instalace televizí, která doplňuje současné portfolio této specializované služby. K němu patří mimo jiné také doprava rozměrných a těžkých břemen jako jsou Americké lednice, kotle, bojlery, nábytek nebo trezory až na místo použití. Samotná služba instalace TV představuje domluvení konkrétního termínu doručení dvoučlennou posádkou, vynesení, vybalení a také sestavení přístroje včetně jeho zapojení a naladění. Součástí služby je zároveň odvoz obalových materiálů a zajištění jejich ekologické likvidace.

„Již v průběhu roku 2020 jsme investovali do mechanizace, která dvoučlenným posádkám umožňuje prakticky kamkoli přivézt a v případě zájmu také instalovat i značně rozměrné předměty do hmotnosti až 170 kilogramů. Jde nám jednak o efektivitu našich postupů a smysluplné využití techniky, ale v neposlední řadě také o ještě bezpečnější doručení a spokojenost našich zákazníků i koncových uživatelů,“ vysvětluje Jan Kodada.

Nárůst segmentu elektronického obchodování B2C v průběhu roku 2020 hlásí téměř všechny země v Evropě, kde je program Home Delivery Gebrüder Weiss poskytován.

V České republice proběhne letos rozšíření areálů v Jenči a Syrovicích, které přinese nárůst skladové a manipulační plochy, speciální vykládkové rampy pro menší B2C vozidla a především umožní ještě efektivnější a rychlejší odbavení zásilek.