zpět na novinky

HANNOVER MESSE 2020: Digitální transformace v logistice

HANNOVER MESSE 2020: Digitální transformace v logistice

Na veletrhu HANNOVER MESSE (20. – 24. dubna 2020) představí téměř 6000 firem z celého světa řadu produktů z různých branží, kromě jiného i řešení pro logistiku. Mezi vystavujícími firmami budou zastoupeny například společnosti Autostore, Hänel, Metalsistim, STILL, Toyota Material Handling, Sick, Siemens a SEW, ale také Amazon Web Services, Microsoft, SAP a Oracle.

Všechny společnosti chtějí poukázat na potenciál doprovázející digitalizaci a předvést, jak lze do budoucna řídit logistické procesy. Veletrh proto také nabídne možnost prezentovat své kompetence v mezinárodním prostředí rovněž malým IT firmám ve společném stánku.

Ve spolupráci s DVZ (Německé noviny pro dopravu) proběhne v hale č. 4 CAMP Logistics vybavený pódiem, na kterém bude probíhat program zaměřený na aktuální trendy včetně dialogu a diskusí o tématech doprovázejících Supply Chain jako jsou například Blockchain, Green Energy, drony a Low‐cost sensor solutions ve skladech, Big Data Analytics při vyhodnocování rizik nebo startupy v logistice.

Další pódium v hale č. 2 bude patřit logistickému fóru. Po dobu pěti veletržních dnů se zde bude diskutovat o aktuálních tématech, jako jsou například platformová ekonomika, umělá inteligence, nové obchodní modely, drony a autonomní vozidla nebo inovativní strategie pro logistiku v obchodu.

Chybět nebudou možnosti využívání umělé inteligence v logistice, ale také robotizace, která zahrnuje klasické roboty, koboty a dopravní systémy bez řidiče.