zpět na novinky

KION Group bude ve Stříbře vyrábět dopravníky Dematic

KION Group bude ve Stříbře vyrábět dopravníky Dematic

Developer Panattoni Europe dokončil v Panattoni Parku Stříbro druhou budovu pro KION Group, světového výrobce manipulační techniky. V nové hale o velikosti 23 000 m2 se budou vyrábět pro evropský trh automatizované dopravníkové systémy Dematic.

Společnost KION Group již zahájila instalaci technologií, aby stihla otevřít provoz v první polovině příštího roku. „Realizace nové výrobní haly je významným a strategickým počinem skupiny KION Group v rámci celé Evropy, a to zejména kvůli rozšíření portfolia o další trhem velmi žádané produkty, jakými jsou právě dopravníkové pásy firmy Dematic. Ta patří do rodiny KION Group od loňského roku,“ informuje Radek Čermák, jednatel společnosti KION Supply Chain Solutions, která je nájemcem haly. „KION Group tímto krokem nabízí svým zákazníkům komplexní řešení v oblasti skladové a manipulační logistiky.“ 

Nová hala bude produkovat dopravníky typu Multi-Shuttles a Modular-Conveyor, tedy rozmanitě kombinovatelné moduly s širokým spektrem funkcí, které lze přizpůsobit přesně na míru zákazníkovi. Díky investici ve výši téměř 200 milionů korun vzniknou v regionu další nová pracovní místa.

O prvním závodu KION v Panattoni Parku Stříbro, který dokáže ročně vyrobit 12 000 vysokozdvižných vozíků neboli retraků značky LINDE, se více dozvíte v prosincovém vydaní magazínu Packaging Herald.