zpět na novinky

KION GROUP uvedl do provozu už třetí halu

KION GROUP uvedl do provozu už třetí halu

Společnost KION GROUP rozšířila svůj závod v Panattoni Parku Stříbro nedaleko od Plzně o třetí výrobní halu. Budova o rozloze 25 550 m2 byla postavena za necelý rok pro potřeby dceřiné firmy Dematic.

Specialista na logistiku investoval do projektu přes 50 milionů korun. V nové továrně se budou vyrábět pásové dopravníky, modulární kapsové dopravníky i skladové a třídicí systémy (tzv. systémy multishuttle) pro plynulý tok zboží ve skladech a distribučních centrech.

Globální specialista na materiálové toky Dematic se opírá o inteligentní softwarová a automatizační řešení pro optimalizaci dodavatelského řetězce. V první polovině letošního roku segment řešení pro dodavatelské řetězce společnosti KION zvýšil příjem zakázek o 57,3 % na 46,6 miliard korun (v předcházejícím roce to bylo 29,6 miliard korun). Na celém světě má systémy KION Group instalováno více než 6 000 zákazníků různé velikosti z různých odvětví na šesti kontinentech. Ve Stříbře Dematic aktuálně zaměstnává zhruba 150 zaměstnanců na plný úvazek – a jejich počet postupně roste.

„Rozvojem výroby ve Stříbře, což je jeden z našich největších závodů na světě, reagujeme na posilující trend vícekanálových řešení i na trvající boom e-commerce,“ vysvětluje Gordon Riske, předseda představenstva KION GROUP. Společnost Dematic podle něj zaměřuje své know-how na inovativní řešení skladové logistiky, která jsou uzpůsobena potřebám konkrétních branží. Jedná se kupříkladu o samostatné vychystávací přístroje, autonomní přepravní či multishuttle systémy a ve stále větší míře také o robotiku.

Pod KION spadají například značky Linde a STILL.