zpět na novinky

MiR uvádí na trh obra, který zvedne až 1000 kg

MiR uvádí na trh obra, který zvedne až 1000 kg

Mobile Industrial Robots (MiR) uvádí na trh robota MiR1000 pro přepravu těžkých nákladů a zároveň představuje zabudovanou AI pro navigování celé flotily. Aktuálně největší autonomní mobilní robot (AMR) zvládne náklad až 1 000 kg, tj. dvojnásobek zatížení robota MiR500.

MiR1000 dokáže automaticky naložit, dopravit a dodat palety a jiné těžké náklady o hmotnosti až jedné tuny v dynamických výrobních prostředích. Stejně jako MiR500, který byl na trh uveden v roce 2018, je novinka bezpečnou a flexibilní alternativou  vysokozdvižných vozíků v továrních halách.

Robot zároveň představuje ve svém odvětví první integrované funkčnosti umělé inteligence (AI) umožňující efektivnější navigaci s dostupností ve všech produktech MiR.

Řada robotů MIR umožňuje optimalizovat logistiku napříč celým výrobním řetězcem – od skladů s výrobním materiálem až po dodávky hotových produktů.

MiR100, MiR200 a MiR500 jsou v současné době nainstalovány ve více než 45 zemích po celém světě ve společnostech jako například Airbus, Flex, Honeywell, Toyota, Visteon a Hitachi. Podle slov Thomase Visti, výkonného ředitele společnosti MiR, byl MiR1000 vytvořen v reakci na vysokou poptávku ze strany spokojených zákazníků. Ti používají menší roboty, ale také potřebují přepravovat těžké komponenty, což je typické pro letecký či automobilový průmysl.

Autonomní roboty nevyžadují přestavbu infrastruktury ani rozsáhlé programovací dovednosti.