zpět na novinky

Na MSV byl představen robotický vozík Linde

Na MSV byl představen robotický vozík Linde

Společnost Linde Material Handling Česká republika představila na Mezinárodním strojírenském veletrhu (MSV) v Brně expozici zaměřenou na provoz robotických vozíků ve výrobních provozech a skladech. Robotický vozík zde jezdil v autonomním reálném provozu.

Specialisté společnosti Linde zde zájemcům poskytovali odborné informace o robotických vozících a všem, co s jejich provozem souvisí. To zahrnuje jak propočty návratnosti investice vložené do nákupu vozíků, tak výběr vhodného vozíku do konkrétního provozu. Návštěvníci se také dozvěděli, co všechno nasazení robotických vozíků předchází a také třeba to, že pro robotické vozíky Linde není potřeba žádná přídavná infrastruktura ve skladu, jako například indukční vedení nebo systém odrazných plošek.

Robotické vozíky prošly zejména v posledních dvou letech rychlým vývojem. Byla nalezena technická řešení, která umožňují robotizovat běžně používané typy vozíků. Naši zákazníci oceňují, že nasazení robotických vozíků je z ekonomického i technologického hlediska čím dál dosažitelnější a může tak pomoci řešit problém nedostatku kvalitních pracovních sil ve skladech a výrobních provozech,“ sdělil Martin Petřík, vedoucí oddělení marketingu Linde Material Handling.

Podle dostupných průzkumů naprostá většina skladů a logistických areálů – až 70 % –nevyužívá v dostatečné míře automatizaci a robotizaci (zdroj: konference CEDEM 26. 9. 2018). Existuje zde proto velký potenciál pro zvýšení produktivity práce v těchto areálech pomocí robotizovaných vozíků.