zpět na novinky

Nápojové PET lahve – mistři v recyklaci

Nápojové PET lahve – mistři v recyklaci

V Německu je recyklováno 93,6 % PET lahví. Vyplývá to z aktuálního reprezentativního výzkumu pro rok 2013 od agentury GVM (Gesellschaft für Verpackungsmarktforschung).

Studie od zadavatele IK Industrievereinigung Kunststoffverpackungen (Německá asociace pro plastové obaly) se zaměřila na PET lahve zahrnující téměř všechny nápojové segmenty: minerální vody, nealkoholické nápoje, ovocné džusy, pivo, víno a další alkoholické nápoje. Výzkum zahrnuje jednocestné i vratné lahve. Součástí výzkumu naopak nejsou mléčné nápoje.

Výsledky recyklace zálohovaných jednocestných PET lahví, které představují největší segment trhu nápojů v PET lahvích, ukazují ještě lepší výsledky. Podíl těchto lahví určených k recyklaci dosahuje 97,2 %. Poděkovat za tak vysoký podíl můžeme spotřebitelům, kteří do maloobchodů vrací 96 % zálohovaných lahví. V některých případech zálohované lahve končí ve žlutých kontejnerech, odkud jsou rovněž poslány k recyklaci.

Kolem 80 % recyklace PET balení probíhá v Německu. Zároveň roste poptávka po vysoce čistém PET recyklátu, který se používá k balení potravin. Téměř čtvrtina PET lahví je vyrobena z recyklovaného materiálu.