zpět na novinky

Nová plechovková linka v Pivovaru Radegast už stočila 100 tisíc hektolitrů piva

Nová plechovková linka v Pivovaru Radegast už stočila 100 tisíc hektolitrů piva

Nošovický Pivovar Radegast otevřel letos v únoru novou stáčecí linku pro plechovky, jednu z nejmodernějších v Evropě, a po necelých třech měsících hlásí 100 tisíc stočených hektolitrů piva. Součástí investice za 600 milionů korun byla také výstavba automatizovaného centrálního skladu, který je napojený jak na novou linku, tak na linku na stáčení piva do vratných lahví.

Na nové lince od společnosti KHS se stáčí pivo do čtyř druhů plechovek od 330 až po 550 ml. Určená je zejména pro ležáky a výčepní piva značky Radegast nebo nealkoholické pivo Birell a jeho ochucené alternativy.

Technologii pro novou linku dovezlo postupně do pivovaru 80 kamionů. „Produkty z nové supermoderní linky, která má kapacitu 60 000 plechovek za hodinu, už jsou na trhu. V tomto tempu budeme schopní ročně stočit přes 600 000 hektolitrů piva. První pivo jsme na lince stočili začátkem února letošního roku a po necelých třech měsících se nám podařilo stočit už 100 tisíc hektolitrů,“ uvádí Ivo Kaňák, manažer Pivovaru Radegast.

Během šesti měsíců loňského roku vyrostl v areálu pivovaru také nový moderní sklad, do kterého směřují stočená piva z nové plechovkové i ze stávající lahvové linky.

Na ploše centrálního skladu operuje 16 robotizovaných vysokozdvižných vozíků, které automaticky řídí skladování a manipulaci s paletami v objektu skladu.

Více o projektu v červnovém vydání magazínu Packaging Herald.