zpět na novinky

Nová technologie rozšiřuje paletu tiskových barev na více než milion

Nová technologie rozšiřuje paletu tiskových barev na více než milion

Společnost Xerox představila Xerox Adaptive CMYK+ Kit pro Xerox Versant. Jde o první sadu adaptivní technologie, která do produkčního tisku přináší sedm speciálních barev. Mění tak čtyřbarevný tiskový stroj Xerox Versant 180 na jedenácti barevný (Beyond CMYK řešení), který dokáže vytvořit milion barevných odstínů přidáním zlaté, stříbrné, bílé, jasné a fluorescenční žluté, purpurové a azurové barvy.

Podle odhadů společnosti Keypoint Intelligence vznikne digitálním vylepšením tisku nový trh o objemu až 25 miliard USD. Přístup na něj od společností vyžaduje investici do nového tiskového stroje s možností tisku Beyond CMYK. Xerox Adaptive CMYK+ Kit pro Versant nabízí tiskařským společnostem možnost jednoduše vyměnit tonery za tiskové barvy, které jim mohou zvýšit zisky bez nutnosti nákupu nového tiskového stroje.

Podle společnosti Keypoint Intelligence mohou polygrafické společnosti digitálním vylepšením zvýšit zisky mezi 50 a 400 %. Stroj Versant 180 je navržený pro nejčastěji využívanou kategorii tisku u propagačních materiálů, tím je zdobný tisk. Vhodný je na marketingové materiály, brožury, vizitky a nápisy. Jeho benefitem je snadné přizpůsobení se potřebě konkrétního tisku, jeho vylepšování a s tím související snižování nákladů.

Xerox Adaptive CMYK+ Kit pro Xerox Versant je dostupný ve třech variantách: Xerox Vivid Kit (zlatá, stříbrná, bílá a průhledná barva), Xerox Fluorescent Kit (azurová, purpurová a žlutá barva) nebo kombinace Xerox Vivid + Fluorescent Kit pro všech 11 barev. Adaptivní sadu lze provozovat se stroji Versant 180 a Versant 180 Performance s tiskovými řadiči EFI DFE.