zpět na novinky

Nové balení v Kauflandu ročně uspoří 14 tun plastu

Nové balení v Kauflandu ročně uspoří 14 tun plastu

Obchodní řetězec Kaufland přichází s novinkou v balení hovězího, vepřového a drůbežího masa v čerstvých pultech. Maso na pultech zákazníkům balí od 15. února do papírového přířezu.

Vrchní část nového přířezu je papírová, spodní tvoří z důvodu zamezení protečení šťávy tenká fólie. Oba díly lze od sebe snadno oddělit a recyklovat. „Díky tomu, že se maso bez kosti bude balit pouze do papírového přířezu, ročně uspoříme 14 tun plastu. Spotřeba plastových tašek se sníží na třetinu původního objemu,“ uvádí Renata Maierl, tisková mluvčí společnosti Kaufland a prozrazuje: „Prodej masa v našich čerstvých pultech vzrostl za minulý rok o 30 procent oproti roku 2019. Tento nárůst souvisí se současnou pandemickou situací, uzavřením restaurací a škol, lidé se více stravují doma.“ 

Úsporu plastů řeší společnost napříč celým sortimentem. Zavedení nového způsobu balení masa je jen dalším krokem v oblasti trvale udržitelného rozvoje.

V úseku ovoce zelenina Kaufland uspořil za poslední rok přes 100 tun plastu. Navíc se společnost zavázala, že do roku 2025 sníží množství plastového odpadu nejméně o 20 % a všechny produkty svých privátních značek bude nabízet výhradně v obalech z recyklovatelných materiálů.