zpět na novinky

Nový obal ušetří suroviny a sníží emise CO2

Nový obal ušetří suroviny a sníží emise CO2

Společnost Tetra Pak představila obaly Tetra Classic Aseptic 65ml Cube, které představují účelné řešení pro balení mléčných výrobků, džusů a dalších tekutých potravin. Rozměry obalu byly navrženy tak, aby šest balení mohlo vytvořit krychli. Tím se ideálně využije prostor při distribuci a skladování. Došlo tak ke snížení dopadu na životní prostředí a současně klesly i vynaložené náklady.

Na rozdíl od klasických obalů Tetra Classic Aseptic o objemu 65 ml je pro novinku potřeba méně sekundárního balení. Spotřeba surovin je v porovnání s podobnými obalovými řešeními až o 28 % menší . Současně se přibližně o 40 % zmenšil prostor potřebný pro převoz stejného množství produktů a na jednu paletu se tak vejde až 9 600 kusů. Tím se snižují emise CO2 a náklady za přepravu.

„Nové balení bude výhodné nejen pro spotřebitele, ale také pro obchodní řetězce. Pomůže jim ušetřit náklady za dopravu i skladování. Krychlové 65ml balení poskytuje maximální ochranu produktu, minimální využití materiálů a efektivitu při distribuci. Tetra Pak tak reaguje na rostoucí požadavek po udržitelných obalech, které jsou šetrné k životnímu prostředí,“ uvedla Aleksandra Jedrzejewska, ředitelka marketingu společnosti Tetra Pak.