zpět na novinky

PaperFoam zahájil v Teplicích výrobu „zelených“ obalů

PaperFoam zahájil v Teplicích výrobu „zelených“ obalů

Globální producent obalů, nizozemská společnost PaperFoam, rozšiřuje svou výrobu do České republiky. Od srpna začala vyrábět obaly, které jsou zcela kompostovatelné a minimálně zatěžují životní prostředí, v Contera Parku Teplice.

Výroba „zelených“ obalů používaných v mnoha odvětvích od kosmetiky přes zdravotnictví až po elektroniku probíhá na ploše 2536m2.

„Od založení společnosti v roce 1998 jsme pionýry a experimentátory v oblasti bio materiálů s nízkou uhlíkovou stopou. Naše udržitelné obalové řešení založené na škrobu a celulóze vítězí u odborníků na inovace i zákazníků, kteří chtějí spojit své výrobky s novými inteligentními způsoby balení s výrazně nižší stopou než u tradičních chemických produktů,“ uvedl Willem Derkman, CEO společnosti PaperFoam a dodal: „Nová výrobní lokalita v Teplicích je nezbytná proto, abychom dokázali uspokojit velkou poptávku po udržitelných obalech v Evropě. Lokalita nám v rámci Evropy nabízí perfektní logistický přístup a dostatek potenciálu pro další růst. Pomůže nám naplnit naše poslání ušetřit 100 000 tun CO2 v roce 2025 tím, že nahradíme tradiční obaly udržitelnými od PaperFoam,“ dodal Willem Derkman.

Výrobce má kromě domovského Nizozemska výrobní závody například v USA nebo Malajsii.