zpět na novinky

THIMM byl oceněn pečetí kvality

THIMM byl oceněn pečetí kvality

Společnost THIMM získala ocenění Axia Best Managed Companies Award 2020. Cena je pečetí kvality za vynikající řízení středně velké firmy a uděluje ji auditorská a poradenská společnost Deloitte, magazín WirtschaftsWoche, banka Credit Suisse a Svaz německého průmyslu (BDI). Slavnostní předání ceny se uskutečnilo 15. května v centrále skupiny společností THIMM v německém Northeimu.

Vizí soutěže je vybudovat národní a globální ekosystém výborně řízených středně velkých firem. Důležitým znakem udělené ceny je její mezinárodní záběr: Program Best Managed Companies založila společnost Deloitte v 90. letech minulého století v Kanadě, titul se v současné době uděluje již ve 20 zemích světa.

„Z ocenění máme obrovskou radost a jsme na něj také pyšní. Ukazuje, že se strategií a filozofií naší rodinné firmy rostoucí se strategickou předvídavostí se ubíráme správným směrem a činíme správná rozhodnutí,“ říká Mathias Schliep, předseda představenstva skupiny společností THIMM. „Ocenění je tak také zvláštním vyznamenáním pro všechny zaměstnankyně a zaměstnance ve všech pobočkách THIMM, kteří touto udržitelně úspěšnou cestou jdou společně s námi.“

„Skupina THIMM, jako jedna z oceněných společností, přesvědčila svým prvotřídním řízením podniku – velkou vynalézavostí, dlouhodobě směřovanou strategií a silnými strukturami řízení. THIMM tak není jen benchmarkem pro dokonale řízené středně velké společnosti, ale také symbolem budoucnosti Německa jako místa k podnikání,“ zdůrazňuje Lutz Meyer, partner a vedoucí programu pro středně velké společnosti v Deloitte.

Vítězové Axia Best Managed Companies Awards byli vybrání v několikastupňovém procesu. V prvním kole společnosti vyplňují on-line dotazník. V něm uvádějí základní údaje o společnosti a zaměřují se na čtyři základní oblasti ocenění: strategii, produktivitu a inovaci, firemní kulturu a strukturu řízení a finanční výkonnost. Na základě podkladů dodaných uchazeči, jejich vyhodnocení a osobních pohovorů pak rada odborníků Axia Best Managed Companies Award vybrala užší seznam. Následně vybrala nositele ocenění porota složená z renomovaných zástupců z hospodářství, vědy a médií.