zpět na novinky

Trolley Supply Truck: dva v jednom

Trolley Supply Truck: dva v jednom

Společnost Linde Material Handling představila novou koncepci vozíku, která kombinuje výhody logistického vláčku a manipulačního vozíku.

Novinka je založena na konceptu Linde matrix, ve kterém ovládání a pohonná jednotka pocházejí z modulárního stavebního systému Linde pro skladové vozíky. Zcela nová je nákladová část, která má tvar nosníkového vozíku s řízenými koly. Trolley Supply Truck umožňuje při přepravě materiálu na výrobní linky zvýšení efektivity až o 30 %.

Délkou 4 m, výškou 2,36 m a šířkou pouze 1,28 m je nový přepravní vozík extrémně kompaktní. Postačí mu jízdní dráha široká pouze 1,88 metru, a to včetně bezpečnostní vzdálenosti 30 cm na obou stranách. Pokud trasa obsahuje zatáčky, zvládne zatočit v pravém úhlu v prostoru o šířce 2,30 m. Směrovou stabilitu při jízdě na rovině i v zatáčkách zajišťují elektricky řízená kola v přední i zadní části. Nosič nákladu ve tvaru U umí přepravit nejrůznější typy přepravních jednotek na díly nebo zboží.

„Vláčky složené z tahačů a přívěsných vozíčků jsou výhodné zejména v horizontální přepravě materiálu. Jsou nakládány a vykládány z boku, proto vyžadují méně prostoru než běžný vysokozdvižný vozík a mohou během jedné cesty přepravovat větší množství materiálu. Nicméně půdorysné rozložení výrobních prostor nevyhovuje vždy požadavkům na řešení tímto typem přepravy,“ upozorňuje Ralf Knaut, Project Manager Special Solutions z Linde Material Handling.