zpět na novinky

V Prostějově vyroste závod na výrobu a potisk flexibilních obalů

V Prostějově vyroste závod na výrobu a potisk flexibilních obalů

Nový závod na výrobu a potisk flexibilních obalů chce za 100 milionů eur (2,6 miliardy korun) postavit v průmyslové zóně na kraji Prostějova firma DGPack, která je dceřinou společností ruského podniku Danaflex. Továrna má být postavena do konce roku 2020 a zaměstnat pak má 245 lidí.

Nový výrobní závod investora má umožnit jeho expanzi na nové trhy v Evropské unii,“ stojí v oznámení investičního projektu. Společnost Danaflex se pro Prostějov rozhodla i kvůli tomu, že v tamní průmyslové zóně už funguje výrobní areál firmy Windmöller&Hölscher Czech, která se specializuje na montáž strojů a zřízení pro výrobu flexibilních obalů.

Výrobní závod DGPack má v průmyslové zóně zabrat plochu 12 400 metrů čtverečních. Investor plánuje, že v nové továrně bude trojsměnný provoz. Součástí investice bude kromě výrobní haly administrativní část.

V prostějovské průmyslové zóně ve východní části Prostějova, ve které má být postavena továrna DGPack, se už usídlily například společnosti Micos, Buderus, Doco či Hopi.

Zdroj: ČTK