zpět na novinky

Unilever uvede v roce 2022 na trh prací prostředek v papírové lahvi

Unilever uvede v roce 2022 na trh prací prostředek v papírové lahvi

Společnost Unilever se chystá v příštím roce uvést na brazilský trh novou lahev na bázi papíru určenou pro prací prostředky. Prohlásila, že nový obal bude vyvinut pro značku pracích prostředků OMO. V obchodech by měl být nasazen na začátku roku 2022. Brzy poté by měly následovat trhy v Evropě a dalších zemích.

Unilever vyvinul lahev společně s konsorciem Pulpex, které sdružuje Unilever, Diageo, Pilot Lite a další organizace z oboru. Vnitřek nové lahve je nastříkán speciálním povlakem, který odpuzuje vodu. Proto lze do papírového obalu plnit kapalné produkty, jako jsou prací prostředky, šampony a kondicionéry s obsahem povrchově aktivních či vonných látek a dalších aktivních složek.

Obaly by měly být recyklovatelné a pomohou Unileveru dostát jeho závazkům vůči světu bez odpadu. Richard Slater, ředitel pro výzkum a vývoj společnosti Unilever, uvedl: „Abychom se vypořádali s plastovým odpadem, musíme úplně přehodnotit způsob, jak navrhujeme a balíme výrobky. To vyžaduje drastickou změnu, jíž lze dosáhnout pouze prostřednictvím spolupráce v celém odvětví.“