zpět na novinky

Univerzální víčko s ekologickým a marketingovým akcentem

Univerzální víčko s ekologickým a marketingovým akcentem

Novinkou značky K3® společnosti Greiner Packaging International je víčko K3®-L (lid) vyrobené z kombinace recyklovaného papíru a plastu (polypropylenu). Jedná se o první víčko od této firmy, které lze kombinovat se všemi dostupnými kelímky a vaničkami. Prioritně se však doporučuje používat ho s obaly z rodiny K3®. Výsledkem je výrazný ekologický akcent celého obalového kompletu.

Všechny K3® obaly jsou totiž založeny na principu snadné a jednoduché oddělitelnosti obou použitých materiálů (papír a plast). Navíc hlavním posláním celé skupiny K3® obalů je redukce plastu a využití recyklovaného papíru pro udělení požadovaných pevnostních a zároveň dekorativních obalových charakteristik.

U kombinovaných obalů K3® je standardem vysoká ochrana baleného produktu a plná funkčnost při jejich masovém nasazení na plnicích linkách. Víčka K3®-L lze ovšem používat také na menší série, když oba komponenty víčka lze sestavit až po naplnění a aplikaci univerzálního plastového víčka na základní kelímek (tedy před vložením do skupinového obalu).

Benefitem je také možnost dekorace s využitím tiskové ofsetové technologie ve vlastní tiskárně.  K3®-L je navíc oboustranně potisknutelný a tím rozšiřuje marketingové možnosti, jako jsou například spotřebitelské soutěže, různé jazykové mutace a personalizace.

Používané papíry jsou minimálně z 80 % tvořeny recyklátem a redukovaný plast splňuje nezbytné prvky ochrany produktu vhodného pro food-kontakt a požadavky EFSA.