zpět na novinky

Koenig & Bauer získal 49 % akcií v Celmacch Group

Koenig & Bauer získal 49 % akcií v Celmacch Group

Výrobce tiskových strojů Koenig & Bauer a Celmacch Group, jeden z předních výrobců “high board line” flexotiskových strojů a rotačních výsekových strojů pro výrobu vlnité lepenky, podepsali smlouvu, která položila základy spolupráce na vývoji a marketingových aktivitách na rostoucím trhu vlnité lepenky. Celmacch bude napříště působit pod názvem Koenig & Bauer Celmacch.

„Vlnitá lepenka je v souladu se zvyšujícími se požadavky obalového průmyslu na udržitelnost, v neposlední řadě v kontextu evropského Green Deal, a je proto také výrazem naší strategie ‚Exceeding Print‘,“ uvádí Andreas Pleßke, CEO společnosti Koenig & Bauer.

Luca Celotti, generální ředitel Celmacch, dodává: „Celmacch hledal partnera pro dlouhodobou spolupráci a našel ho ve společnosti Koenig & Bauer. Se současným produktovým portfoliem máme velmi dobrou pozici pro další růst. Koenig & Bauer nám poskytuje přístup k celosvětové prodejní a servisní síti s více než 2 000 zaměstnanci.“

Kanceláře Koenig & Bauer Celmacch a jeho přibližně 50 zaměstnanců zůstane v italském Desenzanu del Garda. Celmacch Group je finančně zdravá společnost a od opětovného uvedení produktu na trh v roce 2019 zvýšila svůj obrat na přibližně 20 milionů eur. V první fázi partnerství bude kladen důraz na společné prodejní a servisní aktivity, další vývoj produktů a expanzi montážních kapacit společnosti. Koenig & Bauer si zajistil opce na postupné navyšování svého podílu v Celmacch Group nad původních 49 procent.

Nabytí akcií společnosti Celmacch Group nadále podléhá oficiálnímu schválení italskými orgány, které dohlížejí na přímé zahraniční investice. Strany se dohodly, že nebudou zveřejňovat další podrobnosti transakce. Konečné uzavření se očekává v září 2022.