zpět na novinky

12hodinové testování vozíků v minus 15 stupních Celsia

12hodinové testování vozíků v minus 15 stupních Celsia

Společnost Linde Material Handling (Linde MH) uspořádala v září v německém Aschaffenburgu mezinárodní soutěž řidičů vysokozdvižných vozíků – Stapler Cup 2015. Kromě sledování mezinárodního šampionátu, na kterém čeští reprezentanti obsadili páté místo, měli zástupci médií příležitost vidět Vývojové centrum Linde MH.

„Novináři měli možnost se dostat na místa, kam se za svůj život nedostane ani většina našich zaměstnanců – tedy do vývojového centra Linde MH,“ řekl Martin Petřík, vedoucí oddělení marketingu společnosti Linde MH ČR. I vy můžete nahlédnout do vývojového centra prostřednictvím videa uloženého zde.

Představeny byly například zátěžové testy ve studené komoře. Při zkoušce stojí testovaný vozík alespoň 12 hodin v chladicí komoře s teplotou minus 15 stupňů Celsia. Poté, co je zcela prochlazený, se otestuje studený start. Kromě toho se prověří schopnost studeného startu i ve velké nadmořské výšce pohybující se většinou okolo 2500 metrů. V řidším vzduchu se snižuje výkon spalovacích motorů. A i přes toto další omezení musí být vozíky Linde v extrémních podmínkách provozuschopné.

Více z vývojového centra v listopadovém vydání magazínu Packaging Herald.