zpět na novinky

78letá whisky The Macallan se prodala za miliony

78letá whisky The Macallan se prodala za miliony

Zájem Čechů a Slováků o investiční alkohol roste. V době rostoucí inflace je to sázka na jistotu, protože ceny investičního alkoholu se průběžně zúročují a v mnoha případech překonají inflaci. Investiční alkohol lze nakupovat již v řádech několika tisíc korun, ale najdou se i výjimky, kdy se ceny za jedinou lahev pohybují v milionech.

Například 78letou skotskou whisky The Macallan Red Collection z limitované řady Red Collection prodala společnost Coca-Cola HBC kupujícímu v Česku za více než dva miliony korun. Svého kupce našla i na Slovensku.

Nákup investičního alkoholu má řadu přísných pravidel a v případě nákupu nejcennějších lahví si prodávající společnosti prověřují i historii kupujícího. „K limitovaným edicím se dostane jen velmi úzká skupina zákazníků, pro které se často připravují individuální nabídky,“ vysvětluje Miroslav Benš, manažer pro rozvoj dovedností společnosti Coca-Cola HBC, který má na starosti vzdělávání v rámci kategorie Premium Spirits. Coca-Cola je oficiálním distributorem alkoholických nápojů skupiny Edrington, do jehož portfolia patří i whisky The Macallan.  

Nejčastěji bývají do prodeje investičního alkoholu zařazovány kromě whisky také rumy a vína. Pořídit je lze již od několika tisíc, kupující ale musí počítat s tím, že zhodnocení bude nějakou dobu trvat.