zpět na novinky

AlzaBoxy jsou napojeny na DPD

AlzaBoxy jsou napojeny na DPD

Alza navyšuje počet dopravců využívající síť AlzaBoxů pro doručování zásilek. Po pilotním otestování se v Česku i na Slovensku celoplošně napojuje společnost DPD.

Alza přivítala do své otevřené platformy výdejních boxů dalšího partnera, balíkového přepravce společnost DPD. „Velice nás těší, že po pilotním testování se společnost DPD začátkem května na Slovensku a nyní i v České republice napojila na celou síť AlzaBoxů a stala se naším dalším významným externím partnerem. Věříme, že tato forma spolupráce je budoucností v doručování, kdy kapacitu jednoho boxu naplno využije více dodavatelů,“ říká Jan Moudřík, ředitel expanze a facility Alza.cz a doplňuje: „Už nyní balíčky třetích stran v počtu tisíců kusů denně tvoří významný podíl na celkovém objemu zásilek doručovaných přes AlzaBoxy. Dvě třetiny doručených balíčku jsou stále zásilky z e-shopu Alza.cz, ale touto rychlostí se poměr v dohledné době výrazně změní.“

Aktuálně zásilky třetích stran tvoří až 30 % doručených balíčků v této síti. AlzaBoxy v České republice, na Slovensku a v Maďarsku však disponují měsíční doručovací kapacitou až 5,5 milionů balíčků, tento počet navíc neustále narůstá. Dle průzkumu mezi zákazníky e-shopu dvě třetiny dotazovaných považují AlzaBox za nejoblíbenější způsob dopravy, a to zejména díky časové flexibilitě, jednoduchosti a rychlosti dodání. V oblastech Praha-východ, Nymburk, Karviná, Teplice, Sokolov, Kutná Hora, Rokycany a Beroun je o tento typ doručení enormní zájem, do boxů zde míří více než 70 % zásilek.

Jako první nabídla Alza volnou kapacitu výdejních schránek na začátku pandemie koronaviru logistické společnosti Zásilkovna. K dalším partnerům napojeným na síť AlzaBoxů patří Rohlík.cz nebo Slovak Parcel Service.