zpět na novinky

Axis uvádí novou kameru „na tělo“

Axis uvádí novou kameru „na tělo“

Společnost Axis Communications uvádí na trh novou kameru k nošení na těle AXIS W110. Jde o lehčí a uživatelsky přívětivější typ nositelné kamery, navržený speciálně k ochraně zaměstnanců v odvětvích, jako jsou maloobchod, zdravotnictví, doprava, přebírání zboží nebo balení zásilek.

Druhou novinkou je aktivační sada AXIS W400, s jejíž pomocí lze na dálku spustit nahrávání ze všech dostupných nositelných kamer v blízkém okolí systému. 

Kamera může vytvářet dokumentaci o činnosti pracovníků, například již zmíněné balení zásilek, přebírání zboží atd. „Až dosud byly kamery nošené na těle určené téměř výhradně pořádkovým složkám a bezpečnostním organizacím,“ říká Olof Leidecker, produktový manažer společnosti Axis Communications. „Nová nositelná kamera AXIS W110 přinášejí výhody také ostatním z nás, a to díky zpracování, které je kompaktní, lehké, snadno použitelné, a navíc se hodí do mnoha různých odvětví.“

AXIS W110 nabízí také vynikající kvalitu obrazu a zvuku, záběry jsou mimořádně ostré a čistý zvuk může sloužit k forenznímu využití v případě řešení incidentů nebo k zvýšení efektivity provozních úkolů.

Novinka je postavená na otevřených standardech a nabízí snadnou integraci jak s aplikací AXIS Camera Station, tak i dalšími systémy VMS (správa videa) a EMS (správa důkazů) třetích stran, a to lokálně nebo v cloudu. Není proto problém tyto kamery zapojit do stávajících bezpečnostních systémů a ukládat libovolné množství záznamu, aniž by se ohrozila kvalita obrazu.

AIS W110 splňuje standardy FBI pro kybernetickou bezpečnost díky end-to-end šifrování. Samozřejmostí je také soulad s předpisy HIPAA.