zpět na novinky

Bezobslužný dopravník BITO LEO se pohybuje rychlostí 0,8 m/s

Bezobslužný dopravník BITO LEO se pohybuje rychlostí 0,8 m/s

Společnost BITO vyvinula ve spolupráci s německou organizací pro bezpečnost nový systém transportu boxů – BITO LEO. Tento dopravník nepotřebuje obsluhu, skládá se z předávací stanice, samotného vozíku a pásky, která stroj směruje a dává mu příkazy.

Červenou vodicí pásku nalepenou na podlahu BITO LEO sleduje a jede tak po přesně určené trase. Zastavuje a rozjíždí se dle pokynů na určeném místě, kde může pracovník vyzvednout box a poslat jiný, případně poslat dopravník na další zastávku.

Box je umístěn v ergonomické výšce, takže se zaměstnanci už nemusí ohýbat a díky transportéru už nemusí nachodit desítky kilometrů denně po skladu s přepravkou v ruce.

Dopravník zjednodušuje transport boxů s rozměry 400 x 300 mm a 600 x  400 mm, po skladu se pohybuje rychlostí 0,8m/s a je opatřen kontrolkou určenou v případě překážky k zastavení.

Tento systém nevyžaduje žádné složité nastavení nebo instalace. Jednoduše se vodicí páska nalepí na podlahu a zapne dopravník. Baterie vydrží v plném provozu až osm hodin. Systém lze snadno rozšířit o další vodicí pásky nebo další dopravník.

Produktové video k vidění na našem youtube.