zpět na novinky

Bidfood Czech Republic zprovoznil v Kralupech novou balicí linku

Bidfood Czech Republic zprovoznil v Kralupech novou balicí linku

Společnost Bidfood Czech Republic v dočasných prostorách kralupské zpracovny čerstvých ryb uvedla do provozu tři nové stroje za téměř 12 milionů Kč. Kromě dvoupásového vykosťovacího stroje Marel a krájecího kalibrovací zařízení Marel jde o balicí linku skin Multivac.

Nová linka Multivac pro balení čerstvých ryb, filet nebo porcí do tzv. skinové vaničky má v porovnání se starším modelem o 40 % větší kapacitu. Navíc výroba může probíhat současně na obou linkách, na které navazují plně automatická označovací zařízení k vážení a etiketování.

Oproti dřívějšku má balicí linka novou součást. Tzv. Full Wrap Multivac aplikuje na vaničku místo klasické etikety papírový přebal, který ji obklopuje kolem dokola. Zvětšuje se tak prostor pro textaci a design balení.

S novými možnostmi balení přišel i nový design maloobchodních obalů Nowaco. Změny designu se dočkaly čerstvé ryby Nowaco – losos obecný, losos divoký keta, treska obecná svíčková, pstruh lososovitý, tuňák žlutoploutvý, candát obecný či štikozubec argentinský, které většinou prodávají vybrané supermarkety. Další výrobky se balí do privátních obalů.

Výrobce potravin a dodavatel do gastronomie dále informoval, že nový závod na místě shořelé zpracovny by mohl být zprovozněn koncem roku 2021.