zpět na novinky

Bořek Šípek a mladá designerka odtajnili vzhled Pilsner Urquell

Bořek Šípek a mladá designerka odtajnili vzhled Pilsner Urquell

Bořek Šípek a  designerka Lenka Husárková představili vzhled letošní aukční lahve Pilsner Urquell. Deset unikátních pivních lahví bude letos už počtvrté vydraženo 17. prosince 2015 v předvánoční charitativní aukci pro Centrum Paraple.

Aukční lahve Pilsner Urquell mají každý rok originální design a ten letošní měli pod taktovkou mladá Lenka Husárková ze soutěže Stanislav Libenský Award a uznávaný český umělec Bořek Šípek. Ten finální vizuální návrhy právě vyrábí ve svém novoborském studiu.

„Mojí hlavní inspirací při tvorbě vzhledu letošních vánočních lahví Pilsner Urquell byly dominantní vlastnosti zlatého piva. Oproti loňským rokům je lahev lehce masivnější, tedy řekněme více pivní a měla by vyzdvihnout jeho zářivou barvu. Na první pohled jednodušší kostru zdobí výjimečná tradiční plzeňská pečeť,“ řekla k návrhu autorka Lenka Husárková. „Všech 10 kusů aukčních lahví se vyrobí tradiční sklářskou technikou foukání do dřevěné formy. Jak již bylo zmíněno, každá bude opatřena ručně dělanou originální pečetí. Ta totiž k plzeňskému pivu neodmyslitelně patří a také díky ní bude každá lahev naprosto jedinečná a nenajdete její kopii,“ doplnil Bořek Šípek, který začal na výrobě lahví pracovat.