zpět na novinky

CELIBEER by Celiaxmoni

CELIBEER by Celiaxmoni

Na bezlepkovém fóru, které proběhlo 18. května na výstavišti PVA v Letňanech, mělo premiéru bezlepkové pivo CELIBEER. Lehký pale je charakteristický osvěžující chutí, hořkým koncem a zároveň má pořádný říz, protože to je 11°. Vařený je v pivovaru Clock, což je malý řemeslný pivovar z Potštejna, který získal již řadu ocenění.

Při vaření se používá slad z českého čiroku odrůdy Ruzrok, který pomáhá snížit množství lepku v pivu. Rozborem zjištěné množství gliadinu je pod 10mg/l, čímž se čiré pivo zlaté barvy řadí mezi bezlepkové a vhodné (nejen) pro celiaky. Chmeleno je chmelem Mosaic.

A jak se zrodil nápad vytvořit tento typ produktu? „Když jsem před dvěma lety navštívila největší bezlepkový veletrh v Barceloně, byla jsem natěšená, co vše uvidím. Přišlo ale mírné zklamání, protože sortiment byl pouze o bezlepkovém pečivu, těstovinách nebo polotovarech, které lidem pouze zjednoduší život, ale rozhodně jim nepřidají na zdraví. Návštěvu veletrhu jsem si převzala po svém – mít vlastní bezlepkový produkt.  Žiji v 21. století a možnosti jsou neomezené. Takže pokud si za něčím jdete, dokážete všechno,“ prozrazuje Monika Menky, úspěšná foodblogerka Celiaxmoni a autorka knihy Můj život bez lepku.

Pro svou novinku zvolila 0,7l skleněnou lahev od sklárny O-I s korunkovým uzávěrem. Společně s Michalem Procházkou (senior art directorem ze společnosti LineArt) se podílela i na designu papírové samolepicí etikety, která působí moderním a svěžím dojmem. Etiketa je matná s parciálním lakem a designově odlišná od jiných piv. Dominantním prvkem je kromě názvu produktu i číslice 9, která je pro Moniku Menky důležitým životním číslem. „Každý si uvádí na svůj produkt number 1. Nemám ráda prvoplánované věci a to, že je něco number 1 neznamená vždy, že je nejlepší. Moje číslo na etiketě je tedy symbolické a rozhodně nehraje roli v kvalitě piva, naopak! Chtěla jsem, aby etiketa působila jednoduše, čistě a vynikla mezi klasickým designem pivních etiket. Mám ráda světlé barvy a na tmavé jednoduché lahvi krásně vynikla a to byl můj cíl. A přestože je pivo české, z českých surovin, chtěla jsem etiketu univerzální, protože nikdy nevíte, na jakého celiaka právě vaše pivo narazí.“

CELIBEER je možné zakoupit ve vybraných zdravých výživách, gastro podnicích a samozřejmě na e-shopu www.celiaxmoni.cz.