zpět na novinky

Česká pošta hledá strategického partnera pro Balíkomaty

Česká pošta hledá strategického partnera pro Balíkomaty

Česká pošta plánuje rozšířit poskytování svých služeb o automatizovaná zařízení na příjem a výdej zásilek České pošty a ostatních dopravců, tzv. Balíkomaty. Zařízení s kapacitou 40 – 150 schránek pro balíkové zásilky budou rozmístěna po celém území České republiky, na pobočkách České pošty i mimo tyto provozovny.

Podmínkou umístění bude provoz v non-stop režimu, který umožní výdej, podání a úhradu zásilek či poukázek. Česká pošta nyní hledá strategického partnera, se kterým by celý projekt realizovala. Jedná se o formu předběžných tržních konzultací, díky nimž Česká pošta shromažďuje informace o možnostech trhu.

Úkolem právě probíhající analytické části projektu je mimo jiné vyhodnocení potřebných nákladů a související ekonomické výhodnosti celého záměru. Po vyhodnocení předběžných tržních konzultací bude probíhat finální výběr strategického partnera. Česká pošta v první fázi počítá s přibližně 300 výdejními boxy, které budou umístěné na poštách. Postupně zde bude umístěno celkem 1000 boxů. S dalšími 1500 boxy se počítá pro provoz mimo provozovny České pošty.