zpět na novinky

Cloudová řešení ve službách IoT

Cloudová řešení ve službách IoT

Žijeme v době 4. průmyslové revoluce, která je ve znamení propojení PC řešení a plné automatizace. Od strojů i zařízení nejenom blízká budoucnost, ale už i současnost žádá úplnou propojenost a ovládání i ze vzdálených míst, jen pomocí internetu.

Toho všeho si je dobře vědoma i společnost ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM spol. s.r.o., která zastupuje na našem trhu francouzskou společnost Markem-Imaje – jednoho z největších výrobců průmyslových tiskáren na světě. Na podzimním MSV v Brně bude na svém stánku prezentovat implementace svých řešení moderního značení jako ucelený systém IoT ve spojení s cloudovými aplikacemi a službami.

Cloudová řešení umožňují využívání IT prostředků (především HW a SW) vzdáleně a odkudkoli, prostřednictvím internetu. Současná výroba však požaduje ještě o něco více. Chce mít propojený a vzdáleně a bezchybně ovládaný celý systém. K tomu je zapotřebí mít inteligentní zařízení, obsahující různé typy sensorů, měřičů, čidel atd., které jsou pomocí sítě snadno, efektivně a bezpečně i na velkou vzdálenost ovládány pomocí aplikace v PC systému, smartphonu, konzole apod.

Efektivnost a komfort moderního značení
Společnost ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM patří k průkopníkům v oblasti implementace IoT systémů. Principem IoT (Internet of Things) je sběr dat z různých senzorů a čidel a sdílení těchto dat prostřednictvím internetu za účelem dalšího zpracování a vyhodnocování. Řešení tohoto typu nyní známý leader ze světa průmyslového značení nabízí na míru zákazníkům prakticky jakéhokoli průmyslového sektoru.

Více ZDE.