zpět na novinky

DACHSER v Českých Budějovicích bude mít nové logistické centrum

DACHSER v Českých Budějovicích bude mít nové logistické centrum

Společnost DACHSER Czech Republic podepsal s developerskou společností VGP smlouvu o výstavbě na míru v Českých Budějovicích. Nové logistické a kancelářské prostory o celkové ploše téměř 7 000 m2 vyrostou v nově vznikajícím průmyslovém parku v komerční zóně Světlík na okraji města. Kolaudace prostor je naplánovaná na jaro příštího roku.

Pobočka společnosti DACHSER v Českých Budějovicích vznikla v roce 2006 a zaměřuje se na obsluhování zákazníků z jižních Čech. Nová budova ve VGP Parku České Budějovice bude zahrnovat 2 000 m2 překládkové a přes 4 300 m2 skladové plochy s kapacitou přibližně 7 000 paletových míst. Část skladu bude speciálně upravena pro krátkodobé skladování nebezpečného zboží klasifikovaného dle dohody ADR. Budova bude disponovat 14 nakládacími rampami pro různé typy nákladních vozidel, administrativní část budovy pak nabídne 650 m2 pro moderní kanceláře. DACHSER zde počítá také s využitím dobíjecí stanice pro elektromobily, a to jak nákladní tak osobní.

„Nové prostory nám umožní komfortní a kvalitní odbavení zásilek v rámci naší sběrné služby a rychlejší odbavení na rampách,“ uvádí Jan Pihar, generální ředitel DACHSER Czech Republic, a dodává: „Pro zaměstnance připravujeme moderní kancelářské prostory i příjemné denní odpočinkové místnosti a zázemí pro skladové operátory. Výhodou je potom umístění parku, které splňuje naše vysoké nároky jak s ohledem na městskou logistiku, tak i pro naše dálkové linky sběrné služby.“