zpět na novinky

Damm a Ball uvádějí na trh první nápojové plechovky certifikované od ASI

Damm a Ball uvádějí na trh první nápojové plechovky certifikované od ASI

Španělský pivovar Estrella Damm z Barcelony, který patří do rodiny přední španělské společnosti Damm vyrábějící nápoje, získal jako první výrobce na světě certifikaci od Aluminium Stewardship Initiative (ASI). Nově tak bude využívat pouze nápojové plechovky s touto certifikací. Ta zaručuje vysoké environmentální, etické a sociální standardy v rámci celého životního cyklu nápojových plechovek z certifikovaných pivovarů.

Dodavatelem plechovek je americká společnost Ball, která je zároveň prvním výrobcem plechovek na světě, který získal certifikaci od ASI ve všech svých 23 výrobních závodech v Evropě, na Středním východě a v Asii, a to v průběhu roku 2020. Jeden z těchto výrobních závodů se nachází v obci Dýšina nedaleko Plzně.

Od letošního března tak budou všechny plechovky Ball používané společností Damm certifikovány podle standardů ASI Performance Standard pro zodpovědnou výrobu, zajišťování zdrojů a jejich správu.

Certifikace zahrnuje balení a skladování piva v plechovkách, stejně jako související činnosti včetně designu, balení a skladování hotových produktů, nakládání s odpady, jejich skladování a využití, a to včetně odpadů od spotřebitelů.

Od 1. prosince 2020 nahradila společnost Damm všechny plastové kroužky spojující plechovky s pivem Estrella Damm ekologickými kroužky z lepenky. Vedle toho také přestala používat potištěnou plastovou fólii pro skupinové balení šesti, dvanácti a dvaceti čtyř plechovek piva Estrella Damm. Plast byl nahrazen vlnitou lepenkou vyrobenou z přírodních vláken ze stromů získaných z udržitelně obhospodařovaných lesů s certifikací PEFC.