zpět na novinky

Design lahve Pilsner Urquell inspiroval tvar sudu

Design lahve Pilsner Urquell inspiroval tvar sudu

Karlovarská sklárna Moser a pivovar Pilsner Urquell představily letošní kolekci exkluzivních designových pivních lahví pro charitativní předvánoční aukci, jejíž výtěžek věnuje na konto Centra Paraple. Jedenáct originálních lahví bude vydraženo 13. prosince.

Design kolekce inspirované 175. výročím legendárního plzeňského ležáku navrhl letos umělecký ředitel sklárny Moser Lukáš Jabůrek. „Letošní design lahve je inspirovaný tvarem sudu, ve kterém pivo zraje. Záměrně jsem vytvořil minimalistický a čistý tvar, aby vyniklo řemeslné umění a jedinečné zdobení lahve několika náročnými sklářskými technikami. Ručně broušený a leštěný dekor klínových řezů symbolizuje ječmen, z něhož se pivo vaří,“ popisuje Lukáš Jabůrek. Zcela unikátní je pak podle Jabůrka ručně broušená a pasovaná zátka do lahve vyrobená z barevné moserovské skloviny topas.

IMG_7935 small2

Letošní charitativní on-line aukce je naplánovaná na 13. prosince. Bude spuštěna na zpravodajském serveru iDnes.cz. Vyvolávací cena lahve je 100 korun, předem zaregistrovaní dražitelé mohou přispívat libovolnou částkou.