zpět na novinky

Digitální továrna 2.0 se na MSV zaměří na inteligentní digitalizaci průmyslu. Chybět nabude Markem-Imaje Packaging Live.

Digitální továrna 2.0 se na MSV zaměří na inteligentní digitalizaci průmyslu. Chybět nabude Markem-Imaje Packaging Live.

Již potřetí bude součástí říjnového Mezinárodního strojírenského veletrhu (MSV) v Brně také Digitální továrna 2.0. Letos se zaměří na inteligentní digitalizaci v různých podobách. Projekt přiblíží technologie umožňující transformaci nejen průmyslového prostředí, ale i celé ekonomiky. Cílem je pomoci zformulovat vizi změny české ekonomiky tak, aby byla úspěšná i v 21. století a v měnícím se geopolitickém kontextu.

Ve speciální expozici v pavilonu F návštěvníci uvidí soubor digitálních a automatizačních technologií, exponátů i řešení, které se při správném využití stávají účinnou součástí výroby. Prakticky se tak lze seznámit s myšlenkou druhé transformace české ekonomiky, jejímž výsledkem je zvyšování vnitřní efektivity výrobního procesu, energetické efektivity a efektivity využívání a sledování zdrojů. Právě energetická udržitelnost se zařadí k hlavním tématům letošního strojírenského veletrhu.

Zlatým partnerem Digitální továrny 2.0 se stala společnost Siemens. Svou nabídku dále představí firmy jako 4dot Mechatronic Systems, ABRA Software, Act-in CZ, AutoCont IPC, AYES, Bossard CZ, dataPartner, Eurowater, GE Intelligent Platforms, Leadspicker, Packung, Pantek (CS), RAYNET, SIDAT, SmartVision, Twinzo nebo UNIS. „Součástí budou také expozice Svazu průmyslu a dopravy ČR a Elektrotechnické asociace ČR. Do projektu se v letošním roce poprvé zapojí i Finsko, které připravuje prezentaci svých firem z oblasti digitalizace. Spolupracujeme také s lisovnou společnosti ŠKODA AUTO,“ upřesnil Michalis Busios, ředitel MSV. Spoluorganizátorem projektu je společnost Cerebrica.

Ve čtvrtek 6. října doplní projekt také třetí ročník mezinárodní konference s názvem „Biomorfní průmysl – změna paradigmatu průmyslové výroby s využitím umělé inteligence a dalších digitálních technologií„. Zaměří se na zformulování vize české ekonomiky za využití umělé inteligence jako klíčového přístupu k digitalizaci na firemní i národní bázi.

Zajímavý program nabídne digitální stage, kde se uskuteční živé diskuze o tématech jako umělá inteligence, využití digitálních dvojčat nebo 5G sítě. Diváci mohou vše sledovat přímo na veletrhu nebo prostřednictvím online streamu na webových stránkách MSV.

Agentura EQUICom ve spolupráci s Veletrhy Brno a vybranými partnery připravila i letos pro návštěvníky v pavilou A2 (stánek 048) balicí linku Markem-Imaje Packaging Live aneb balíme pivo. Generálním partnerem je opět firma dovážející značicí technologie Markem-Imaje, společnost ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM.

Mezinárodní strojírenský veletrh se koná na brněnském výstavišti od úterý 4. října do pátku 7. října 2022.