zpět na novinky

Dvoukomorový pytel zjednoduší třídění odpadu

Dvoukomorový pytel zjednoduší třídění odpadu

Česká společnost PlanetCare zahájila v Olomouci výrobu nového dvoukomorového pytle na odpadky. Od novinky EcoTwinBag očekává zjednodušení třídění odpadu a snížení nákladů na jeho likvidaci. Spotřebitelé mohou v jednom odpadkovém koši od sebe snadno oddělit směsný odpad z domácnosti od plastů.

EcoTwinBag roztřídí dva druhy recyklovatelného odpadu. Vzhledem k tomu, že plasty jsou největší zátěží pro ekologii, byla u první řady produktu zvolena již zmíněná kombinace kombinace plastů se směsným odpadem.

Manipulace s pytlem, který je vyroben ze speciální plastové folie, je jednoduchá, rychlá a pohodlná. Snadno se umístí do jakéhokoliv odpadkového koše, v němž se samostatně vytvoří jednotlivé komory. Po naplnění ho stačí vyjmout s odpadem a odnést ke třídicím místům. Zde se jednoduchým odtržením komory oddělí a poté se vhodí do příslušných separačních kontejnerů

Dvoukomorový pytel na odpadky podle Filipa Hůlky, jednatele společnosti PlanetCare, najde uplatnění nejen v domácnostech, ale také v kancelářích, školách, nemocnicích, restauracích či na úřadech. Zájem prodávat EcoTwinBag projevil například největší světový obchodní řetězec WalMart, stejně jako britská společnost Interplas či německá Deiss.

Firma PlanetCare oslovila několik výrobců v tuzemsku a zahraničí. Produkci nového pytle poté zadala společnosti Cazer z Olomouce. „Po třech letech vyvinula speciální výrobní linku schopnou vyrábět produkt ve velkém. Zajistila výrobní prostory i obsluhující personál,“ říká Filip Hůlka.

FPF_3402 web 2