zpět na novinky

Dvoulitrové Coca-Coly mizí z pultů

Dvoulitrové Coca-Coly mizí z pultů

Nápoje Coca-Cola, Sprite, Fanta a Kinley tonic v dvoulitrovém balení začaly být v březnu nahrazovány lahvemi o objemu 1,75 a 2,25 l a sixpacky s plechovkami po 330 ml.

Z pultů prodejen v České republice by měly dvoulitrovky zmizet nejpozději v dubnu. Důvodem je, že balení neumožňuje pokrýt různé spotřebitelské příležitosti při konzumaci nápojů.

Celosvětově společnost Coca-Cola nyní prodává velkou část svých stáčíren a plníren a to přesto, že nedávno investovala do modernizace, aby zlepšila jejich výkonnost. Po dokončení prodeje se chce zaměřit na nové produkty a propagaci značky. Chce například více prodávat nápoje s umělými sladidly.

Světovému nápojovému gigantu v segmentu nealkoholických nápojů Coca-Cola klesl v loňském čtvrtém čtvrtletí čistý zisk na 550 milionů USD (13,9 miliardy Kč) z předloňských 1,24 miliardy USD. Propad způsobily mimořádné náklady spojené se stáčírnami v Severní Americe. Nižší byly i příjmy, které klesaly sedmé čtvrtletí za sebou, překonaly však očekávání analytiků.

V Česku naopak tržby společnosti Coca-Cola předloni vzrostly o 8,8 procenta na více než šest miliard korun. O zhruba sedm procent na 354,3 milionu korun stoupl zisk.

Zdroj: ČTK