zpět na novinky

EvoLink zkrátí instalaci dopravníků až o 50 %

EvoLink zkrátí instalaci dopravníků až o 50 %

Skupina Alvey Group přichází s technologickou inovací EvoLink, která dokáže zredukovat čas běžně potřebný k instalaci dopravníkových systémů u zákazníka až o 50 %.

V oblasti průmyslové automatizace probíhá neustálý a nezadržitelný vývoj. Dochází k vylepšování stávajících technologií a řídicích systémů, vyvíjejí se zcela nová automatizovaná řešení. Skupina Alvey Group se dlouhodobě také podílí na tomto procesu a své motto „We Help You Adapt and Evolve“ pro ni není jen prázdná fráze, ale závazek.

Technologická inovace EvoLink se skládá z programovatelných elektronických karet a řídícího softwaru, které jsou určeny pro řízení jednotlivých systémových částí, jako jsou např. dopravníky. Mezi její výhody patří kromě rychlejší instalace flexibilita při pozdějších změnách, jednoduchost programu, vylepšené programovací možnosti, měření okamžité spotřeby energie a další. Pokud by došlo k poruše u jedné karty EvoLink, lze ji jednoduše vyměnit za jinou, která se po připojení automaticky sama naprogramuje.

Systém obsahuje duální bezpečnostní okruh, který umožňuje rychlé připojení bezpečnostního tlačítka stop ke kterékoliv kartě během několika sekund. Pokud dojde ke zmáčknutí tlačítka, na kontrolní obrazovce se zobrazí přesné místo této události.

EvoLink se bude používat v systémech Alvey. Obchodně dostupný bude také pro další integrátory. Novinka bude oficiálně představena na letošním veletrhu CeMAT v německém Hannoveru, který se koná od 31. května do 3. června 2016.