Packaging Herald

zpět na novinky

Feel Eco sází na  Bag-in-Boxy od Smurfit Kappa

Feel Eco sází na Bag-in-Boxy od Smurfit Kappa

Značka přírodní drogerie a kosmetiky Feel Eco nahrazuje 15l kanystry 10l Bag-in-Boxy. Nové balení od společnosti Smurfit Kappa ušetří na stejné množství produktů 75 % plastu, 35 % hmotnosti obalů a oproti původnímu balení o 53 % sníží i uhlíkovou stopu.

„Při výběru řešení pro velká balení přírodních produktů Feel Eco vycházíme z možností, které jsou na našem trhu aktuálně ty nejlepší, a snažíme se vybrat tu nejvhodnější s ohledem na naši filozofii, která je v souladu s přírodou a zdravím,“ říká Ivan Baťka, zakladatel Feel Eco.

Velká balení produktů a opakované doplňování obalů je jednou z cest, jak se pokusit snížit množství plastového odpadu. „Celá myšlenka našich nových Bag-in-Boxů je taková, že si zákazník může doplňovat produkty dle potřeby přímo v domácnosti. Nechtěli jsme se vydávat cestou stáčené drogerie v obchodech, ačkoli je to jistě jedna z forem, jak snížit produkci plastů. Vracení obalů zpět k výrobci a jejich opakované plnění totiž nemusí vždy být úplně ekonomické, ekologické, a hlavně dobré pro zdraví,“ vysvětluje Ivan Baťka.

Důvodem je, že i v malé kapce vody ve vymytém obalu se mohou tvořit nebezpečné bakterie a plísně, které pak mohou poškodit produkt a následně i zdraví.

Novinka je plně recyklovatelná. Bag-in-Box obsahuje papír i plast, ale oba materiály jsou samostatné části obalu.