zpět na novinky

Franšíza Mail Boxes míří do Česka

Franšíza Mail Boxes míří do Česka

Americká franšízová značka Mail Boxes má zájem o vstup do Česka. Pro svůj další rozvoj zde hledá master-franšízového partnera, který zde vybuduje první MBE Centrum a bude dále rozšiřovat pobočkovou síť prostřednictvím prodeje franšízových licencí.

Franšíza Mail Boxes se zaměřuje na poskytování outsourcingových řešení v segmentu B2B. Svým klientům z řad živnostníků i velkých firem nabízí mimo jiné služby v oblasti domácí a mezinárodní přepravy, balení a zjištění zásilek pro dopravu, digitálního a velkoformátového tisku nebo pronájmu adresních schránek s možností registrace obchodní činnosti na adresu MBE. Jednotlivcům i podnikům pak pomáhá i s návrhem marketingových řešení.

Celý systém fungování MBE Center, který společnost rozvíjí již 40 let, se dobře přizpůsobuje podmínkám trhu, na který vstupuje. A to díky široké škále poskytovaných služeb. „Právě přizpůsobení obchodního konceptu MBE místnímu trhu, bude jeden z nejdůležitějších úkolů, který na master-franšízanta čeká. Bude rovněž zodpovědný za školení a vedení kvalifikovaných pracovníků jeho centrály, otevření a správu pilotního střediska,“ upřesňuje Mariia Ilicheva z italské centrály MBE Worldwide S.P.A. Jako majitel master-franšízové licence bude oprávněn vyhledávat a uzavírat smlouvy s novými franšízanty, kteří by na českém trhu pod hlavičkou Mail Boxes rozvíjeli svůj byznys.

V roce 2001 byla firma zakoupena největší kurýrní společností na světě – UPS, která dodnes zůstává strategickým partnerem MBE v doručování kurýrních zásilek. V roce 2017 skupina MBE převzala PostNet a Alphagraphics a rozšířila svou síť o více než 1000 poboček ve světě. Spolu s PostNet a Alphagraphics má tak více než 2500 poboček v 52 zemích po celém světě a ročně dosahuje obratu téměř 1 miliardy eur. Mimo území Severní Ameriky úspěšně funguje přes 1600 poboček. Kromě sousedních zemí jako jsou Německo a Rakousko, působí od roku 2014 Mail Boxes také v Polsku.