zpět na novinky

Gambrinus končí s PET lahvemi

Gambrinus končí s PET lahvemi

Pivovar Gambrinus jako první velká pivní značka v Česku přestane od 1. ledna 2020 stáčet a prodávat pivo v PET lahvích, čímž sníží produkci plastu o 334 tun ročně. Gambrinus bude zákazníkům i nadále k dispozici v zálohovaných skleněných lahvích, pivních plechovkách, sudech a pivních tancích v hospodách i restauracích.

„Gambrinus se rozhodl jít cestou zdravého rozumu a přestat produkovat další plast tam, kde to není potřeba. Reagujeme tak i na přání našich spotřebitelů, pro které je důležitá nejen kvalita produktu, ale i to, z čeho vyrábíme obaly, a jak šetrně se chováme k přírodě. Proto omezíme jejich produkci a od nového roku přestaneme naše pivo nabízet v plastových obalech. Češi jsou pivní národ, který pořád preferuje lahvové a čepované pivo,“ uvádí marketingový ředitel Plzeňského Prazdroje Roman Trzaskalik.

Vzhledem k tomu, že  pivovar ukončí výrobu a distribuci piva v plastových obalech k 1. lednu 2020, lze očekávat, že z obchodů zcela zmizí  Gambrinus v PETu na přelomu ledna a února.