zpět na novinky

Globální obor tisku a obalů sází na veletrh drupa 2024

Globální obor tisku a obalů sází na veletrh drupa 2024

Více než 1400 vystavovatelů z 50 zemí obsadilo přibližně 140.000 m2 výstavní plochy ještě dříve než tři měsíce před zahájením veletrhu. To jasně podtrhuje význam a výhradní postavení veletrhu drupa jakožto předního světového veletrhu tiskařských technologií.

 Od významných globálních hráčů až po zajímavé nováčky – seznam přihlášených vystavovatelů je působivý. Je to výčet „who is who“ tiskařského a obalového průmyslu. Přihlášeni jsou věhlasní a dlouholetí vystavovatelé jako Bobst, Canon, Comexi, Duplo, EFI, Epson, ESKO, Fujifilm, Heidelberg, Horizon, HP, Kodak, Koenig & Bauer, Kolbus, Komori, Konica Minolta, KURZ, Landa, Müller Martini, Ricoh, Screen, Windmöller & Hölscher, Xeikon a mnoho dalších, kteří budou od 28. května do 7. června 2024 v Düsseldorfu prezentovat své inovace, technologické trendy, produktová portfolia a premiéry. Účastníci se již teď mohou těšit na jedinečné zážitky, protože se budou opět představovat komplexní, automatizované pracovní postupy, procesy a stroje. Přehled všech, již přihlášených vystavovatelů je k dispozici na stránkách www.drupa.de.

Nejsilnějšími vystavovatelskými zeměmi jsou aktuálně Německo, Japonsko, Itálie, Čína, Velká Británie, Švýcarsko, Nizozemí, USA, Izrael, Indie a Španělsko.

„Pozitivní přístup vystavovatelů se potvrzuje: globální obor tisku a obalů opět sází na veletrh drupa jako svou obchodní platformu a nejvýznamnější setkání této branže,“ má radost Sabine Geldermann, ředitelka veletrhu drupa, společnosti Messe Düsseldorf, a dodává: „S mezinárodností přibližně 80 procent na straně vystavovatelů zaujímá drupa v celosvětovém srovnání přední pozici. Šířka záběru a velký počet i působivé prezentace inovací jsou jedinečné a opět umožňují pohled do budoucnosti oboru. To jsou ideální předpoklady pro intenzivní propojování vystavovatelů a návštěvníků i akceleraci projektů budoucnosti.“

Pozornost se soustředí na intenzivní sdílení know-how, na interakci s experty z celého světa o dopadech globálních megatrendů, na ně navazující nové obchodní modely a příležitosti v tomto oboru. Speciální fóra, jako například drupa cube (conference area) a drupa next age (dna) nabídnou prezentační prostor pro nováčky, startupy, mladé talenty i etablované vystavovatele v prostoru průřezových technologií, či touchpoint packaging, prostor pro vizionářská a inteligentní řešení obalů, touchpoint textile s prezentací textilní mikrotovárny a touchpoint sustainability, který se zaměřuje na oblast trvalé udržitelnosti a cirkulární ekonomiky. Témata probíraná na tomto místě nabídnou relevantní, cenné náhledy do témat budoucnosti s vysokým potenciálem. Se svým obsahem témat jde veletrh drupa s dobou a odráží branži, která je vysoce kreativní a kontinuálně otevírá nové vertikální trhy v oblasti průmyslových a funkčních aplikací a řešení – a tím vysokou měrou prokazuje svou životaschopnost do budoucnosti.

Kromě toho nabízí drupa blog pohledy na oborové trendy, řešení a inspirující příklady „best cases“ z celého světa. Napínavé novinky a příběhy z drupa blogu i aktuální informace o veletrhu drupa v Düsseldorfu a o mezinárodních specializovaných veletrzích sdružených v drupa Global Portfolio nabízí drupa Newsletter. K jeho odběru se můžete přihlásit ZDE.

Další informace najdete na stránkách veletrhu:  www.drupa.de.