zpět na novinky

Heinz UK zavádí nový lepenkový multipack od WestRocku

Heinz UK zavádí nový lepenkový multipack od WestRocku

Heinz UK uvádí jako první na trh lepenkový multipack Cluster-Wing vyrobený společností WestRock. Cílem je nahradit další jednorázové plastové obaly v regálech supermarketů. Novinka je udržitelnou, odolnou a pohodlnou alternativou teplem smrštitelných fólií.

Tímto krokem Heinz rozvíjí svou iniciativu v oblasti udržitelnosti – ze svého dodavatelského řetězce eliminuje 550 tun plastových obalů. Na inovátorskou konstrukci bez lepidla se spotřebuje o 50 % méně lepenky než na uzavřenou krabici a o 10 % méně materiálu než na běžný skupinový obal. Přebal vyrobený z lepenky WestRock CarrierKote má osvědčení PEFC a je recyklovatelný.

Efektivní a flexibilní automatizace pro aplikaci těchto „návleků“ je součástí tříleté investice a instalace s hodnotou 25 mil. liber do výrobního závodu Heinz Kitt Green, který se nachází mezi Manchesterem a Liverpoolem.

Nápadité multipacky Cluster-Wing se staly součástí „zimního balíčku“ všech druhů polévek Heinz v rámci předplatného Heinz to Home a na podzim 2021 budou zavedeny u všech jeho konzervovaných potravin u největších maloobchodníků ve Velké Británii.