zpět na novinky

Konica Minolta uvedla na trh digitální tiskárnu na potisk vlnité lepenky

Konica Minolta uvedla na trh digitální tiskárnu na potisk vlnité lepenky

Digitální inkjetová tiskárna s inkoustem na vodní bázi od společnosti Konica Minolta otevírá prostor malonákladovému tisku a personalizaci lepenkových obalů a usnadňuje tak poskytování služeb rychle rostoucím odvětvím, jako jsou například internetové obchody.

Stroj PKG-675i nabízí tiskařům, marketingovým oddělením i majitelům různých značek jednoduché řešení pro výrobu zakázkových obalů, což odpovídá trendu směřujícímu k ještě individuálnějšímu tisku na vlnitou i hladkou lepenku.

Nové zařízení dokáže rychle a ekonomicky tisknout v malých nákladech na zmíněné materiály, které mohou být v arších i předsekané. Pro zpracovatele obalů představuje ideální řešení pro rychlou tvorbu návrhů obalů – pomáhá zkrátit dobu uvedení na trh a snížit objem odpadu. Typickým příkladem použití je malonákladový tisk na obaly z vlnité lepenky typu ‚box-to-shelf‘ na produkty pro osobní péči, péči o domácnost a hotová jídla, kde je účelem obalu produkt ochránit, propagovat a doručit.

Stroj PKG-675i je vyráběn partnerem společnosti Konica Minolta MTEX NS a díky pěti tiskovým hlavám Memjet CMYK dosáhne šířky tisku 1067 mm. Umí tisknout pestrou grafiku na vlnitou lepenku v rozlišení 1600 x 1600 dpi. S minimálními zásahy před tiskem lze vytvářet zakázková řešení ve vysokém rozlišení rychlostí až 18 metrů za minutu. Tiskárna je dodávána s ripem Caldera a využívá inkousty na vodní bázi.

Pavel Franko, ředitel pro oblast PP/IP Konica Minolta Business Solutions Czech, uvádí: „Nárůst v oblasti internetového prodeje je jeden z trendů, které určují budoucnost obalového průmyslu, což bude mít zásadní dopad právě na výrobce vlnité lepenky. Musí být především schopni rychle reagovat a navrhovat obaly přímo pro internetové obchody, které řeší problémy související se zásilkovým prodejem. Stále častěji totiž nabízejí individualizované produkty nebo produkty, které mají mnoho různých verzí. Hlavní výhodou PKG-675i je právě tvorba kvalitních prototypů s možností prakticky ověřit realizovatelnost a také možnost potisknout i malou sérii obalů, které jsou individualizované.“