zpět na novinky

Král Sýrů oslavuje 100. narozeniny limitkou

Král Sýrů oslavuje 100. narozeniny limitkou

Limitovaná edice obalů oblíbeného Krále Sýrů odráží bohatou již stoletou historii a tradici značky. Vznikla ve spolupráci se studenty Vysoké školy kreativní komunikace. Každý ze speciálních designů je věnován jednomu desetiletí od 30. let až do 80. let 20. století. Limitku si spotřebitelé mohou koupit v tematických obalech až do konce roku 2023.

Krále Sýrů typu camembert s bílou plísní na povrchu v současné době vyrábí společnost Savencia F&D. „Stoleté výročí výroby plísňových sýrů typu camembert je významným milníkem,“ podotýká Aleš Malenka generální ředitel společnosti Savencia F&D v Čechách a na Slovensku a dodává: „Oslavujeme jeho dlouholetou tradici a zároveň si připomínáme, že přestože se doba mění, my zůstáváme věrní našim hodnotám a děláme vše pro to, abychom spotřebitelům dopřáli ten nejlepší zážitek ze skvělého sýra.“

Dnes se plísňové sýry typu camembert běžně nazývají Hermelín, který se postupně stal označením pro celou kategorii. Ukazuje to význam značky Krále Sýrů pro sýrovou kulturu v Česku a na Slovensku.

„Jsme nadšeni z návrhů, které studenti připravili. Ukazují, že i po sto letech naší existence jsme otevřeni inovacím a novým nápadům. Jsme hrdí na to, že můžeme tyto návrhy představit našim zákazníkům a věříme, že jim poskytnou nový zážitek při konzumaci našich sýrů,“ doplňuje Pavlína Valko, Group Brand manager značky Krále Sýrů.

Speciální edice je nejen příležitostí pro mladé umělce, kteří ukázali svůj talent a kreativitu, ale také připomíná trvalou kvalitu, tradici a typickou krémovitost, pro kterou si zákazníci Krále Sýrů zamilovali.

Společnost Savencia F&D ho vyrábí v Hesově na Vysočině. Ve svém portfoliu má také Sedlčanský Hermelín, Lučinu, Pribináček, Apetito, Bambino nebo Liptov.