zpět na novinky

Lidl ruší od března 2017 plastové tašky

Lidl ruší od března 2017 plastové tašky

Od 1. března 2017 řetězec Lidl, jako první řetězec na tuzemském trhu, zcela upouští ve všech 233 obchodech v České republice od prodeje jednorázových plastových tašek. Tím ušetří více než 27 milionů “igelitek” ročně. Připojuje se tak k Lidlu v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Od července zruší jednorázové plastové tašky také britský Lidl.

“Papírové a nebo naopak takové tašky, které můžete používat stále, jsou k životnímu prostředí mnohem šetrnější. Proto od plastových tašek zcela upouštíme a našim zákazníkům nabídneme ekologičtější alternativy“, uvedl ke kroku společnosti Lidl generální ředitel Pavel Stratil.

Již nyní mají zákazníci vedle plastových tašek možnost ekologičtější volby: velkou papírovou tašku z plně recyklovatelného materiálu a silnou permanentní plastovou tašku. Kromě nich najdou v prodejnách také termotašku určenou pro chlazené a mražené zboží. Tuto nabídku Lidl rozšíří o menší velikosti. Od března si tak zákazníci prodejen Lidl budou moci vybrat právě z těchto možností.

Nová pravidla zavedl také řetězec Tesco. Od ledna nabízí svým zákazníkům možnost doručení online objednávky bez použítí plastových tašek.